<![CDATA[pilni namai - atradimai]]>Wed, 06 Jan 2021 23:29:10 +0200Weebly<![CDATA[Darau pats: naminis modelinas.]]>Thu, 21 May 2020 18:23:07 GMThttp://pilninamai.lt/atradimai/darau-pats-naminis-modelinas
Tikriausiai jau pastebėjote, kad dieviname naminį modeliną. Taip yra dėl keleto priežasčių: pirmiausia, jį žiauriai paprasta pagaminti, antra, jis saugus ne tik patiems mažiausiems lipdytojams, bet ir gamtai, trečia, į jį galima pridėti visokiausių įdomybių (džiovintų augalų, eterinių aliejų, ar net, kaip mes šįkart, smėlio) ir ketvirta, jis lavina smulkiąją motoriką, kūrybiškumą, leidžia žaisti vaidmenų žaidimus, o įdėjus keletą kaladėlių dar ir virsta dėlione. Žodžiu, modelinas ir lipdymas yra visiškas gėris!
 Norit pasidaryti patys? Štai prašom receptas:

Naminis modelinas

Reikės:
 • 2 puodelių miltų;
 • 3/4 puodelio druskos;
 • 2 puodelių vandens;
 • 2 v. š. aliejaus;
 • 2-3 a. š. citrinos rūgšties;
 • maistinių dažų.
Papildomi priedai: keli lašai mėgiamo eterinio aliejaus, džiovinti augalai, smėlis (nurodytam kiekiui dedame 1 puodelį) ir kt.
Visas sausas dalis suberiame į puodą ir gerai išmaišome. Pilame vandenį, aliejų, maistinius dažus, viską maišome, kol nelieka gumuliukų. Turėtų gautis grietinės tirštumo tešla. Gautą masę kaitiname ant silpnos ugnies, kol viskas sušoka į vieną gumulą. Gautą masę minkome rankomis, kol atvėsta. Ir viskas, einam žaisti!
O štai čia rasite mūsų paruoštus naminio modelino rinkinius:
​http://pilninamai.lt/parduotuv279.html#!/Modelino-rinkiniai/c/51343486/offset=0&sort=normal
]]>
<![CDATA[Nemokamos kortelės "Žirnio gyvenimo ciklas"]]>Thu, 27 Feb 2020 22:00:00 GMThttp://pilninamai.lt/atradimai/nemokamos-korteles-zirnio-gyvenimo-ciklas
Visą paskutinę žiemos savaitę su vaikais tyrinėjom daigelius. Mažyliai pažindinosi su jais naudodami visus 5 pojūčius: uostė, ragavo, čiupinėjo, klausė ir patys sėjo, jog galėtų matyti, kaip pastarieji dygsta. Vyresnieji susipažino su labai reikšmingais menininkais: prancūzų kilmės amerikiečių menininke Mathilde Roussel-Giraudy ir jos augančiomis žmonių skulptūromis bei japonų floristu Makotu Azuma ir patys kūrė žaliuojančias skultūras bei paveikslus. Norėdami padėti vaikams lengviau suprasti augalo augimo procesą, naudojome žirnio gyvenimo ciklo plakatą bei korteles. Būtent jomis ir pasidalinsim! 
Priekinę kortelių pusę rasite čia.
Žirnis. Priekinė pusė
File Size: 20 kb
File Type: pdf
Download File

Galinę kortelių pusę rasite čia.
Žirnis. Galinė pusė.
File Size: 58 kb
File Type: pdf
Download File

Kaip jas panaudoti?
 • Susipažinkite su augalo augimo etapais;
 • bandykite išdėlioti pagal eiliškumą;
 • į indelius pridėkite realių žirnių: sėklų, dygstančių sėklų, daigelių, ankščių ir jau užaugusių augalų bei pabandykite surasti tinkančią kortelę;
 • atsispausdinkite 2 kopijas ir bandykite surasti poras;
 • augimo etapus raskite žirnio gyvenimo ciklo plakate;
 • pasėkite žirnį ir stebėkite kuriame augimo etape jis yra;
 • ir dar kaip tik sugalvojate!
Smagių atradimų ir dauuuug vitaminų!
]]>
<![CDATA[Nemokamas plakatas "Lietuva. Etnografiniai regionai ir vastybės simboliai."]]>Mon, 10 Feb 2020 22:00:00 GMThttp://pilninamai.lt/atradimai/nemokamas-plakatas-lietuva-etnografiniai-regionai-ir-vastybes-simboliai
Visi puikiai žinome, jog artėja Vasario 16 - diena, kai prieš 102 metus 20 signatarų pasirašė Lietuvos nepriklausomybės aktą. Šis dokumentas skelbė, jog Lietuvos Valstybė yra atkuriama bei ji atsižada nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis. Beveik galim sakyti, jog ši diena tarsi mūsų visų gimtadienis, o juos reikia švęsti - tai ir švenčiam! 
Kol vyresnieji kepa skaniausius tortus bei kuria šiuolaikinius drabužius įkvėptus Lietuvos valstybės simbolių, mažyliai šventę tyrinėja pasitelkdami savo jutimus. Ragauja duonos torto, uosto čiobrelių pievą, klauso užburiančių kanklių garsų, čiupinėja byrančias kruopas ir patys kuria trispalvį Lietuvos žemėlapį. 
O jei su vaikais susiduriate kiekvieną dieną, tikriausiai pastebėjote, jog didžiausią įtaką natūraliam smalsumui ir norui pažinti mus supantį pasaulį daro vaikus supanti aplinka. Būtent todėl norime pasidalinti nemokamu plakato "Lietuva. Etnografiniai regionai ir valstybės simboliai." failu, kurį galėsite atsispausdinti. Plakate galėsite tyrinėti ne tik Lietuvos etnografinius regionus ar vastybės simbolius: himną, vėliavą bei herbą, bet ir skirtingas spalvas, raides ir didžiuosius Lietuvos miestus. 
Nemokamą A4 formato plakato failą rasite čia.
Lietuva
File Size: 508 kb
File Type: pdf
Download File

O jei neturite galimybės kokybiškai atsisipausdinti plakato arba norite šiek tiek didesnio formato (A3) - keliaukite į mūsų parduotuvę. Plakatą atspausdinsime ant kokybiško matinio kreidinio popieriaus (200g/m3) ir atsiųsime (Vilniuje galime perduoti gyvai). 
]]>
<![CDATA[Kortelių rinkinys "Žiema. Laukiniai gyvūnai."]]>Fri, 20 Dec 2019 22:00:00 GMThttp://pilninamai.lt/atradimai/korteliu-rinkinys-ziema-laukiniai-gyvunai
Jau rytoj prasideda šventinis laikotarpis, kai smagiausia yra būti su šeima: kartu žaisti, juoktis ir šiaip būti. Todėl norime su Jumis pasidalinti nemokamu kortelių rinkiniu "Žiema. Laukiniai gyvūnai.". Linkime, kad šios visai ilgos atostogos būtų labai smagios ir įdomios! 
Čia rasite priekinę kortelių pusę:
Priekinė pusė
File Size: 9421 kb
File Type: pdf
Download File

O čia galinę kortelių pusę:
Galinė pusė
File Size: 462 kb
File Type: pdf
Download File

Rinkinyje rasite 5 gyvūnus:
 • baltąjį lokį;
 • rudąją lapę;
 • didžiąją zylę;
 • baltauodegį elnią;
 • karališkąjį pingviną.
Kiekvienas gyvūnas turi po 6 korteles: informacijos kortelę, kailio, plunksnų ar odos fragmento, jauniklių, kiaušinių arba šeimos kortelę, rūšiai būdingų savybių kortelę (pvz.: pingvinai gyvena milžiniškais būriais, todėl rasite nuotrauką su gausybe pingvinų, o didžioji zylė dažnas lesyklėlių svečias ir pan.), pėdsakų iliustraciją bei kortelę, kurioje galima gyvūną pamatyti visu dydžiu.
Linkim jaukių švenčių ir smagių žaidimų!
]]>
<![CDATA[24 linksmybės iki Kalėdų]]>Fri, 29 Nov 2019 22:00:00 GMThttp://pilninamai.lt/atradimai/24-linksmybes-iki-kaledu
Rytoj jau žiema - pats metas pradėti laukti Kalėdų! Mes ir vėl jų lauksime besilinksmindami :) Norėdami prisijungti, atsisiųskite nemokamą kortelių rinkinį "24 linksmybės iki Kalėdų". Jį rasite žemiau.
24 linksmybės
File Size: 603 kb
File Type: pdf
Download File

Rinkinyje rasite 24 veiklų idėjas, kurias galėsite įgyvendinti su savo atžalomis laukdami Kalėdų. Rinkiniu naudokitės atsižvelgdami į savo šeimos poreikius: 1. keiskite seką - kortelės yra nesunumeruotos; 2. pasirinkite tik jums tinkančias veiklas - 24 linksmybės iki Kalėdų gali virsti į 12 linksmybių iki Kalėdų ir pan. 
Gražių švenčių!
]]>