Tyrinėjame paukščius

Leidžaimės į sparnuotus nuotykius. Nemokami atsisiuntimai bei ėkvėpimai veikloms.

jone.staraite

2/13/2022 3 min read

Paskutinį žiemos mėnesį su Algiu (3.5 m) tyrinėjame Lietuvoje pasilikusius žiemoti paukščius. Spalvinam, dėliojam, ruošiam paukščiams užkandžius, susipažįstame su geometrinėmis figūromis (kuriame iš jų Charley Harper įkvėptus paukščius) ir dar daug visko. Prisijunkit! Įraše taip pat pasidalinsime keliais nemokamai atsisiuntimais.

Išblukusios zylės

Didžiosios zylės viršugalvis, gerklė ir pagurklis juodi, melsvo atspalvio spindesio. Skruostai balti. Sparnai melsvai pilki su šviesia skersine juostele. Kūno apatinė pusė geltona, pauodegys juodi. Į paletę įsipylėme 3 spalvų dažų: baltos, geltonos ir juodos. Kadangi zylių sparnai pilki, mažasis tyrinėtojas turėjo džiaugsmo (ir progą mokytis) pilką spalvą sumaišyti pats. Ir... kaip ir viskas aišku - tapom! Veikla ne tik lavina akies-rankos koordinaciją, supažindina su spalvotyra bet ir padeda mokytis pažinti paukščius (prieš pradėdami darbą patyrinėkite didžiąsias zyles nuotraukose, lesyklose arba realistiškose iliustracijose).

Nemokamą PDF failą su išblukusiomis zylėmis (failas A4 formatu, bet mes saviškį spausdinome ant A5) rasite čia:

Paukščio anatomija

Tyrinėjame paukščio sandarą ir lavinam akies-rankos koordinaciją dėliodami paukščio sandaros dėlionę. Nors dėlionė ir atrodo lengva, bet kol kas Algimantui ji įdomus iššūkis, mat norint įstatyti detalę, reikia ją įtaikyti tiesiai ir tiksliai (praktiškai nėra tarpelių). Šalia dėlionės tyrinėjimų lentynoje gyvena ir varnos anatomijos kortelė, kuri padeda ne tik geriau įsiminti paukščio sandarą, bet ir leidžia ją patyrinėti smulkiau.

Nemokamą PDF failą su varnos sandara (failas A4 formatu, bet mes saviškį spausdinome ant A5) rasite čia:

Užkandžiai paukščiams

Gaminame užkandžius paukščiams: ant tualetinio popieriaus rulonėlio ir kelių pušies kankorėžių. Gamyba labai paprasta - tereikia aptepti natūraliu riešutų sviestu ir apvolioti paukščių lesalu. Veikla mažiesiems ornitologams lavins akies-rankos koordinaciją, susikaupimą, stiprins plaštakos ir pirštų raumenis bei leis pasinaudoti visais pojūčiais (byrantis paukščių lesalas nuostabi jutiminė priemonė).

Lesindami paukščius nepamirškite kelių svarbių taisyklių:

1. Nelesinkite paukščių rudeninės migracijos metu. Taip paukščiai gali nespėti išskristi į šiltuosius kraštus žiemoti.

2. Nelesinkite vandens paukščių. Gaudami maisto paukščiai vandens telkiniuose laikosi kiek įmanoma ilgiau, todėl gali neišskristi į šiltuosius kraštus ir įšalti lede.

3. Nusprendę lesinti paukščius, darykite tai tik su kokybišku paukščiams skirtu lesalu. Batonas nėra visavertis maistas paukščiams ir gali sukelti rimtus virškinamojo trakto negalavimus, kurie sparnuočiams gali sukelti net mirtį.

4. Statant lesyklas, jas būtina įrengti taip, kad nesukeltų pavojaus paukščiams. Venkite lesalo pateikimo kibiose pakuotėse/tinkleliuose, į kuriuos paukščiai gali įsipainioti.

Daugiau svarbios informacijos apie lesinimą ir galybę kitų įdomių dalykų apie paukščius rasite www.ornitostogos.lt.

Studijos adresas

Drujos g. 2, Vilnius

Kontaktai

+37068140425
shop@pilninamai.lt

Užsakykite naujienlaikraštį

Powered by Zyro.com